ORTOVITA

Wyposażenie do stabilizacji pleców i głowy

Ze względu na budowę modułową wszystkie oferowane przez nas wózki ręczne mogą być wyposażone w akcesoria stabilizujące plecy i głowę. Każdy z nich może być zatem wózkiem stabilizującym plecy i głowę. Zapraszamy do przyjrzenia się oferowanym rozwiązaniom.

Z punktu widzenia stabilizacji pacjenta na wózku bardzo ważna jest stabilizacja miednicy w przodopochyleniu oraz podparcie pleców (tułowia) do poziomu porażenia. Stabilizację miednicy osiągamy za pomocą odpowiedniego doboru pochylenia siedziska, oparcia, różnego rodzaju poduszek, a w niektórych przypadkach wspomagamy je pasami lub uprzężami miedniczymi. Plecy podpieramy przy pomocy regulowanej w płaszczyźnie strzałkowej tapicerki o wysokości dobranej odpowiednio do poziomu porażenia. Jeśli nie uda się osiągnąć odpowiedniej stabilizacji miednicy w przodopochyleniu wspomagamy stabilizację tułowia przy pomocy różnego rodzaju pelot bocznych podpierających tułów w płaszczyźnie czołowej na wysokościach odpowiednio dobranych do potrzeb pacjenta. Głowę stabilizujemy przy pomocy odpowiednio dobranego zagłówka najczęściej regulowanego we wszystkich płaszczyznach. Podkreślić należy, że często udaje się osiągnąć stabilizację pleców i głowy przy pomocy przedłużenia oparcia do poziomu przekraczającego wysokość głowy.
Podsumowując, najważniejsze jest podejście indywidualne do każdego pacjenta. To co w przypadku jednego pacjenta będzie niewystarczającą stabilizacją pleców i głowy, u innego pacjenta może okazać się stabilizacją „aż nadto” wyłączającą jego czynną korekcję postawy na wózku, a więc z punktu widzenia rehabilitacji stabilizację szkodliwą.Sortuj według:
   

  • «« Start
  • « Poprzednia
  • 1
  • Następna »
  • Koniec »»
Wyniki 1 - 4 z 4
Jesteś tu: